REKLAMA

Uwaga zainteresowani eksportem jabłek na Tajwan!

Producenci zainteresowani eksportem jabłek na Tajwan mają czas do 30 kwietnia 2019 roku na zarejestrowanie się w wojewódzkich inspektoratach ochrony roślin i nasiennictwa.

fotolia
Redakcja - Prawo i Finanse 23.04.2019 chat-icon0

REKLAMA

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa poinformował o finalizacji procedury analizy ryzyka (PRA) dla jabłek przeznaczonych na eksport na Tajwan, dla których zostały uzgodnione importowe wymagania fitosanitarne pomiędzy Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Biurem ds. Kontroli Zdrowia Zwierząt i Roślin oraz Kwarantanny (BAPHIQ).

Zgodnie z wymaganiami importowymi Tajwanu, w 2019 r. przed rozpoczęciem sezonu eksportowego (sezon eksportu jabłek wyprodukowanych w Polsce trwa od 1 września do 31 sierpnia roku następnego) przedstawiciele BAPHIQ przeprowadzą w Polsce audyt w miejscach produkcji – sadach oraz pakowalniach/przechowalniach, którego celem jest sprawdzenie czy ustalone wymagania fitosanitarne zostały wdrożone przez zainteresowane podmioty.

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa jest zobowiązany do przekazania BAPHIQ listy zarejestrowanych podmiotów najpóźniej do dnia 10 czerwca każdego roku. W związku z tym wobec producentów jabłek oraz podmiotów zajmujących się ich pakowaniem/przechowaniem chcących eksportować jabłka na Tajwan wymagane jest zarejestrowanie się w oddziałach wojewódzkich inspektoratach ochrony roślin i nasiennictwa. Termin rejestracji upływa w dniu 30 kwietnia 2019 r.

(rfp) jp / Źródło: PIORIN


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA