REKLAMA

NFOŚiGW: 1,5 miliona złotych dotacji na budowę biogazowni

Redakcja
28.08.2023
chat-icon 0

Prawie 1,5 miliona zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę mikro-biogazowni w prywatnym gospodarstwie rolnym w województwie śląskim to pierwsze tego rodzaju dofinansowanie udzielone ze środków Funduszu Modernizacyjnego, w ramach programu pn. Energia dla wsi.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

NFOŚiGW wspiera wykorzystanie OZE przez rolników indywidualnych

Budowa mikro-biogazowni rolniczej zaplanowanej w ramach projektu z zasilaniem substratem stałym z dominującym obornikiem bydlęcym, pozwoli na wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w warunkach wysokosprawnej kogeneracji.

W efekcie ograniczona zostanie emisja CO2 do atmosfery, a gospodarstwo beneficjenta zostanie zaopatrzone w energię. Dodatkową korzyścią jest to, że powstały w wyniku procesu poferment, będzie wykorzystywany w całości jako nawóz w gospodarstwie beneficjenta. Budowa biogazowni ma zostać zakończona w lipcu 2024 roku, a umowę na dofinansowanie zawarto w czerwcu bieżącego roku.

Łączna pula środków wynosząca miliard złotych z programu Energia dla wsi w formie dotacji i pożyczek ma istotnie zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na terenach gmin wiejskich i wiejsko - miejskich.

- Z programu mogą skorzystać: spółdzielnie energetyczne lub jej członkowie, powstające spółdzielnie energetyczne, a także rolnicy – informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(rpf) Źródło: NFOŚiGW

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA