fbpx
1/3

Samochód osobowy rozpruty przez bronę podczepioną pod ciągnik rolniczy

Napisał  Gru 04, 2022

Prowadząc jakikolwiek pojazd po drodze publicznej należy dostosować się do zasad oraz zachować ostrożność, która daje szansę na bezpieczne uczestniczenie w ruchu drogowym. Jest to szczególnie ważne, kiedy włączamy się do ruchu maszyną o dużych gabarytach, np. ciągnikiem rolniczym, tym bardziej z podwieszonym z tyłu pługiem.

- O ogromnym szczęściu może mówić kierowca fiata punto, który wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku. Jego samochód został dosłownie rozpruty przez brony od ciągnika. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami – informuje aspirant sztabowy Izabella Drobniecka Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Zdarzenie o którym mowa, miało miejsce drugiego grudnia bieżącego roku około godziny 5.50 w miejscowości Gnojno (województwo kujawsko-pomorskie, powiat inowrocławski, gmina Inowrocław). Przybyły na miejsce wypadku patrol „drogówki” ustalił, że na drodze wymijały się dwa pojazdy: osobowy marki Fiat Punto i ciągnik marki John Deere. Ten drugi miał podczepione brony talerzowe, które nie posiadały żadnego oświetlenia.

W wyniku kolizji obu pojazdów, brony rozpruły samochód osobowy na całej długości od strony kierowcy. Pomimo ogromnych zniszczeń, na szczęście kierujący osobówką 66-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego nie odniósł żadnych obrażeń.

Okazało się, że ciągnikiem rolniczym jechał 20-letni cudzoziemiec, którego policjanci ukarali mandatem w wysokości 1 020 zł i 10 punktami karnymi.

(rpf) pp / Źródło: KPP Inowrocław

Udostępnij: