fbpx
1/2

Prowadził traktor na podwójnym gazie

Napisał  Cze 06, 2022

29 maja około godziny 17:15 do dyżurnego oławskiej policji wpłynęłi zgłoszenie związane z podejrzeniem, że za kierownicą ciągnika rolniczego poruszającego się po jednej z wiosek na terenie Jelcza Laskowic (województwo dolnośląskie), siedzi nietrzeźwy kierujący.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki ustalili, że 66- letni mieszkaniec gminy Jelcz Laskowice kierował ciągnikiem rolniczym mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Przybyli na miejsce wezwania policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oławie w wyniku kontroli pojazdu oraz kierującego 66-letniego mieszkańca gmina Jelcz Laskowice, stwierdzili w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. Ciągnik rolniczy, którym poruszał się nietrzeźwy kierujący, został zaparkowany poza drogą publiczną, a mężczyzna po czynnościach funkcjonariuszy został zwolniony.

Teraz za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem. Kara, którą za takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przewiduje kodeks karny to 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

(rpf) kp / Źródło: KPP Oława

Udostępnij:

Skomentuj