fbpx
Oszukani to między innymi osoby zainteresowane kupnem ciągników rolniczych. fot. Adobe Stock

Oferowali do sprzedaży ciągniki rolnicze, których nigdy nie mieli...

Napisał  Lip 15, 2022

Zatrzymani to 24, 25 i 30-latek, którzy z oferowania do sprzedaży towaru, w tym między innymi ciągników rolniczych, którego w rzeczywistości nie posiadali, stworzyli sobie stałe źródło dochodu. Do sądu wpłynął akt oskarżenia – mężczyznom przedstawiono łącznie 33 zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O sprawie poinformowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którzy ustalili i doprowadzili do zatrzymania trzech osób trudniących się oszustwami internetowymi.

Osoby pokrzywdzone przez szajkę oszustów zgłosiły sprawę na policję, a w toku dochodzenia funkcjonariusze dotarli do trzech mężczyzn w wieku 24, 25 i 30 lat, którzy od 2020 roku na portalach aukcyjnych oferowali do sprzedaży przedmioty, których w rzeczywistości nie posiadali. Mężczyźni oferowali do sprzedaży takie rzeczy jak: przyczepy kempingowe, quady, maszyny do oklejania, ciągniki rolnicze, przyczepy leśne, piły, auta czy łodzie. Poszkodowani po wpłacie zaliczek nie doczekali się zamówionego sprzętu tracąc przy tym pieniądze w łącznej kwocie ponad 110 tys. zł.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego do sądu został skierowany akt oskarżenia. Na poczet przyszłej kary policyjni śledczy zabezpieczyli środki finansowe w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Zabezpieczono do sprawy również kilka telefonów komórkowych oraz karty sim. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

(rpf) pp / Źródlo: KMP Olsztyn

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer poniedziałek, 18 lipiec 2022 21:53

    skąd się biorą takie ludziska kombinatorzy co na ludzikej krzywdzie dorobić się chcą fortuny>>???

Skomentuj