REKLAMA

Tragedia podczas prac polowych – rolnik wciągnięty przez rozrzutnik

Redakcja
13.02.2024
chat-icon 0

Praca w gospodarstwie rolnym należy do tych profesji w których człowiek jest najbardziej narażony na wypadki, w tym również te śmiertelne.

REKLAMA

Do tragedii podczas prac polowych doszło 9 lutego 2024 roku Klewinowie (województwo podlaskie, powiat białostocki, gmina Juchnowiec Kościelny). Tego dnia zgłoszenie wypadku podczas prac polowych wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Juchnowca Dolnego oraz Złotnik oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Białymstoku, zastały zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Okazało się, że poszkodowanego rolnika wciągnął rozrzutnik, a obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz uwolnili ciało poszkodowanego poprzez wymontowanie bębna rozrzutnika.

Działania trwały około dwóch godzin, brało w nich udział 21 strażaków. Wkrótce rozpocznie się sezon zintensyfikowanych prac polowych, dlatego zwracamy się o zachowanie szczególnej ostrożności i na użytkowanie maszyn w możliwie bezpieczny sposób.

(rpf) Źródło: KM Psp Białystok

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA