fbpx
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna

Zagłodził połowę stada. Może trafić na trzy lata do więzienia

Napisał  Mar 12, 2022

Dobrostan zwierząt to kwestia bardzo ważna dla każdego hodowcy zwierząt hodowlanych. Trzymanie zwierząt w odpwiednich warunkach, żywienie oraz zapewnienie opieki weterynaryjnej to standard. Okazuje się niestety, że nie dla każdego...

47-letni mężczyzna z powiatu sieradzkiego doprowadził do rażących zaniedbań w prowadzonym przez siebie stadzie bydła. Brak odpowiedniej opieki nad zwierzętami doprowadził do śmierci ośmiu sztuk bydła, a kolejnych siedem było wycieńczonych gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze policji wraz z pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej. Interwencja miała miejsce po tym jak sieradzka policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw w gminie Sieradz może dochodzić do zaniedbywania hodowanego w nim bydła.

Interwencja miała miejsce w gminie Sieradz (województwo łódzkie, powiat sieradzki) 7 marca 2022 roku, kiedy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej oraz urzędu gminy pojechali pod wskazany adres, aby sprawdzić wiarygodność informacji.

Na miejscu odnaleźli 8 sztuk martwego bydła. Kilka zwierząt leżało wewnątrz budynku gospodarczego, a pozostałe obok niego. W gospodarstwie było jeszcze 7 sztuk bydła, które pozostawione bez pokarmu i wody było bardzo wycieńczone. Właścicielem gospodarstwa był 47-letni mieszkaniec gminy Sieradz, który w czasie interwencji był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Twierdził, że zwierzęta swobodnie chodziły po posesji i mogły znaleźć sobie pożywienie.

Służba weterynaryjna zdecydowała o zabezpieczeniu martwego bydła do dalszych badań. Natomiast żywe zwierzęta dzięki działaniom Urzędu Gminy w Sieradzu zostały przetransportowane do zastępczego gospodarstwa rolnego, aby zapewnić im opiekę i właściwe warunki bytowe.

47-letni gospodarz został zatrzymamy i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,8 promila alkoholu w organizmie. Trafił on do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sieradzu został on oddany pod dozór policji.

(rpf) kp / Źródło: KPP Sieradz

Udostępnij: