REKLAMA

Kierowca ciągnika rolniczego z zakazem, pasażerowie przewiezieni prosto do więzienia…

Redakcja - Prawo i Finanse
13.02.2022
chat-icon 0

fotografia ilustracyjna

To nie jest informacja rodem z opanowanego przez mafię południa Włoch, a komunikat z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (województwo dolnośląskie, powiat lubański).

REKLAMA
fotografia ilustracyjna[/caption]

To nie jest informacja rodem z opanowanego przez mafię południa Włoch, a komunikat z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (województwo dolnośląskie, powiat lubański).

Ciągnik rolniczy z przyczepą jadący „dojazdówką” do drogi krajowej numer 30 w powiecie lubańskim w dniu 5 lutego 2022 roku został zatrzymany przez patrol policji, ponieważ kierowca przewoził trzy osoby w sposób niedozwolony. Podczas kontroli drogowej okazało się, że na kierującego traktorem jest nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Potwierdziło się też, że w kabinie ciągnika przewożony jest pasażer, a na przyczepie kolejne dwie osoby.

Ponadto pojazd i przyczepa nie były dopuszczone do ruchu, a wśród pasażerów znajdowały się dwie osoby poszukiwane, które zostały zatrzymane.

Z uwagi na naruszenia w ruchu drogowym kierowcy ciągnika, dotyczących przewozu osób tego typu pojazdem przystąpili do kontroli drogowej, podczas której okazało się, że zarówno pojazd i ciągnięta przyczepa nie są dopuszczone do ruchu, a ciągnik nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej.

Po sprawdzeniu uczestników kontroli mieszkańców powiatu lubańskiego w systemach informatycznych Policji okazało się, że 34-letni kierowca załamał obowiązujący go aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przeprowadzane czynności przez policjantów z udziałem kontrolowanych wzbudziły w nich silne emocje, niepokój i zdenerwowanie próbując na wszelkie sposoby odciągnąć lub uniemożliwić wykonania czynności przez policjantów.

- W pewnym momencie 27 - letni uczestnik kontroli oddalił się z miejsca wykonywanych czynności. Jak się okazało dwóch pasażerów było osobami poszukiwanymi przez Sąd Rejonowy w Lubaniu do odbycia kary pozbawienia wolności. Z uwagi na brak wystarczających sił na miejscu kontroli policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa drogowego oraz poszukiwanego 28 – latka i zabezpieczali miejsce popełnionego przestępstwa.

W związku z oddaleniem się drugiej z poszukiwanych osób policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili zakrojone na szeroką skalę działania podczas których ujęto drug z poszukiwanych osób – informuje asp.szt. Grzegorz Szewczyk Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

W trakcie tych działań policjanci dodatkowo ujawnili kolejnego mężczyznę, 55 – letniego mieszkańca powiatu lubańskiego również poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Lubaniu, celem 

odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymanych poszukiwanych doprowadzono do aresztu śledczego w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności, natomiast kierujący ciągnikiem za złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Dodatkowo odpowie za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA