REKLAMA

Kontrola pasz z Ukrainy wykazała naloty pleśni i zawilgocenie

Redakcja
23.03.2024
chat-icon 0

O niezgodnościach stwierdzonych w przesyłkach pasz pochodzenia roślinnego z Ukrainy poinformowała Inspekcja Weterynaryjna.

fot. GIW
REKLAMA

To wynik urzędowych kontroli przeprowadzonych w przesyłkach pasz pochodzenia roślinnego przywożonych do Unii Europejskich z krajów trzecich.

W jaki sposób przeprowadzane są takie kontrole?

Granica Polski z Ukrainą i Rosją są również zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej. Sprawdzanie jakości towarów wwożonych na terytorium naszego kraju i zarazem do UE polega między innymi na przeprowadzeniu oceny organoleptycznej wytypowanych do kontroli przesyłek oraz pobraniu prób do badań laboratoryjnych. 

Kontrole organoleptyczne przeprowadzone od 1 stycznia do 21 marca 2024 roku w stosunki do 171 wytypowanych przesyłek zakończyły się w 19 przypadkach wynikiem niezadowalającym. Zostały stwierdzone naloty pleśni i zawilgocenie materiału paszowego.

Ostatni przypadek dotyczący poekstrakcyjnej śruty słonecznikowej został odnotowany 19 marca 2024 roku. Wszystkie skontrolowane przesyłki, które nie spełniały norm jakości, na podstawie decyzji administracyjnej granicznego lekarza weterynarii wycofano z terytorium Unii Europejskiej.

(rpf) Źródło: GIW

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA