fbpx
1/4

Skradziony Mercedes ukryty w opuszczonym gospodarstwie rolnym

Napisał  Mar 07, 2023

Na terenie gospodarstwa prowadzącego produkcję rolną spodziewamy się zobaczyć maszyny i urządzenia służące do pracy, np. ciągniki. Jednak w jednym z opuszczonych gospodarstw w gminie Debrzno (województwo zachodniopomorskie, powiat człuchowski) został ukryty mercedes i to nie byle jaki, bo prawdziwy klasyczny egzemplarz o niemałej wartości.

Zgłoszenie o tej kradzieży wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie 1 marca 2023 roku. Dotyczyło ono kradzieży w nocy z 28 lutego na 1 marca dwóch zabytkowych mercedesów oraz dużej ilości części i narzędzi z hali magazynowej w Człuchowie. Straty zostały wycenione przez właściciela na niemal 157 tysięcy złotych, w tym same dwa auta po 70 tys. zł.

Sprawą tej kradzieży zajęli się kryminalni zwalczający przestępczość samochodową, szybko zostały wytypowane osoby mogące brać udział w kradzieży. Typowania okazały się strzałem w „dziesiątkę”, a policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali łącznie 6 mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat.

Sprawnie przeprowadzone dochodzenie doprowadziło funkcjonariuszy do miejsca ukrycia samochodów i skradzionych części. Okazało się, że jeden z samochodów był ukryty w opuszczonym gospodarstwie w gminie Debrzno, a drugi zaparkowano za pomieszczeniami gospodarczymi w jednej ze wsi pod Debrznem. Samochody bez żadnych uszkodzeń wróciły do właściciela. Policjantom udało się również odzyskać resztę skradzionych przedmiotów.

- Funkcjonariusze cały czas pracują nad ustaleniem szczegółów tego włamania i kradzieży samochodów, natomiast zatrzymani mężczyźni złożyli wyjaśnienia i usłyszeli zarzuty, kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, Wobec 4 z nich zastosowano tymczasowy areszt na 2 miesiące, wobec pozostałych zostanie zastosowany dozór policyjny – informuje Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie.

(rpf) pp / Źródło: KPP Człuchów

Udostępnij: