fbpx
Kryzys wywołany na rynku drobiu w USA przez pojawienie się grypy ptaków HPAI spowodował, że Kuba dla której Stany Zjednoczone są największym dostawcą drobiu, zniosła zakaz importu mięsa drobiowego i jego przetworów z 10-ciu województw w Polsce. fot. Adobe Stock

Kuba wycofuje zakaz importu polskiego mięsa drobiowego dla 10-ciu województw

Napisał  Maj 03, 2022

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Hawanie przekazała do Głównego Inspektoratu Weterynarii informację o zniesieniu przez Kubę zakazu zakazu importu mięsa drobiowego oraz jego przetworów dla większości województw.

Informacje, które wpłynęły 26 kwietnia 2022 roku prawdopodobnie są efektem problemów związanych z występowaniem grypy ptaków HPAI na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie dziesiątki milionów ptaków zostało zutylizowanych w ostanich miesiącach. To właśnie USA są największym dostawcą drobiu na rynek kubański.

Narodowe Centrum Zdrowia Zwierząt Kuby (Centro Nacional de Sanidad Animal - CENASA) znosi zakaz importu mięsa drobiowego oraz jego przetworów od dnia 21 kwietnia 2022 roku. Od tego dnia na Kubę eksportować swoje produkty mogą uprawnione zakłady zlokalizowane na terenie 10 województw wolnych od ognisk i restrykcji związanych z grypą ptaków (HPAI), tj. dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego.

(rpf) pp / Źródło: GIW

Udostępnij:

1 komentarz

  • farmer
    Link do komentarza farmer czwartek, 05 maj 2022 14:12

    trwoga to do boga - przedtem w gescie soildarnosci z rosja na ktora nalozono embarga nalozyli napredce zakaz a teraz jak nie ma skad wziąć żarcia to nagle im nic nie przeszkadza i zdejmują blokade

Skomentuj