REKLAMA

Dopłaty z ARiMR: 16 października rusza wypłata zaliczek


Do końca listopada potrwa wypłata zaliczek realizowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 1 grudnia ARiMR rozpocznie wypłacanie pozostałych kwot płatności za 2023 rok. Przypominamy, że w tegorocznej kampanii o dopłaty ubiega się ponad 1,24 mln rolników, a łączna kwota przeznaczona na to wsparcie wynosi niemal 17 miliardów złotych.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Agencja informuje, że obecnie trwa naliczanie zaliczek, a do 13 października 2023 r., płatności w ramach dopłat bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego naliczono dla ponad 462 tys. rolników, a kwota wsparcia jaka do nich trafi to 1,774 mld zł.

287 tys. rolników może liczyć na kwotę 302,2 mln zł w ramach zaliczek na płatności ONW. W toku jest proces naliczania płatności zaliczkowych dla pozostałych rolników. Wypłaty będą sukcesywnie realizowane od 16 października i zakończą się 30 listopada. Z kolei od 1 grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

Wraz z ARiMR przypominamy, że środki trafiają wyłącznie na konta bankowe, które zostały zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów. Warto zatem się upewnić, że numery rachunków przekazane do ARiMR są aktualne.

Do polskich rolników od 2019 roku trafiają zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W roku 2023 zaliczki będą wypłacane na poczet płatności bezpośrednich, w tym płatności dla małych gospodarstw oraz przejściowego wsparcia krajowego w wysokości 70 proc. oraz na poczet płatności ONW w wysokości 85 proc. Zaliczki otrzymają rolnicy spełniający warunki kwalifikowalności, także Ci wytypowani do kontroli na miejscu.

(rpf) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA