REKLAMA

Kiedy i jak zamontować agrowłókniny? Zdradzamy kilka cennych wskazówek!

Redakcja
10.12.2023
chat-icon 0

Interesują Cię agrotkaniny? Te materiały w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak, ponieważ mają pozytywny wpływ na jakość upraw. Są w stanie zabezpieczyć rośliny przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi (np. mrozami albo opadami gradu), ochronić przed szkodnikami i zmniejszyć szansę pojawiania się chwastów.

fot. Materiały sponsora
REKLAMA

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób powinno się montować agrowłókniny? Koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Zebraliśmy w nim podstawowe informacje, które przydadzą się wszystkim początkującym.

Poznaj podstawowe zasady montażu agrotkanin

Bez wątpienia agrowłókniny mogą zdziałać cuda w Twoim ogrodzie. Należy jednak wiedzieć, kiedy i w jaki sposób je zamontować, aby w pełni cieszyć się ich potencjałem. 

Warto zacząć od podziału materiałów na odmianę wiosenną oraz zimową. Produkty przeznaczone na wiosnę stosuje się głównie w celu zabezpieczenia roślin przed chwastami i szkodnikami. Prawidłowe przytwierdzenie agrotkaniny do podłoża sprawi, że roślina nie będzie musiała konkurować z chwastami o cenne składniki odżywcze znajdujące się w glebie. Dodatkowo taki materiał tworzy fizyczną barierę i ochrania uprawy przed owadami i innymi zwierzętami.

Natomiast artykuły ogrodnicze przeznaczone na zimę powinny być już zamontowane jesienią, gdy temperatura na dworze zaczyna wynosić około 0°C. To bardzo ważne – zwłaszcza w przypadku roślin wieloletnich – aby zabezpieczyć je przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Jak natomiast skutecznie przytwierdzić agrowłókninę do gleby? Pierwszym krokiem powinno być dokładne oczyszczenie ziemi, czyli wyplewienie chwastów i usunięcie z niej suchych liści czy większych kamieni. Przed położeniem agrotkaniny warto wzbogacić glebę kompostem, aby dobrze ją odżywić.

Następnie na tak przygotowanej powierzchni należy umieścić materiał. Zakupiony produkt można przyciąć lub – w przypadku większych pól – połączyć ze sobą kilka arkuszy materiałów. W celu zabezpieczenia agrowłókniny przed przemieszczaniem się, konieczne jest wykorzystanie specjalnych kotew lub szpilek. Podczas tego procesu należy precyzyjnie wykonać każde zadanie, a w kolejnych dniach upewnić się, czy cała „instalacja” prawidłowo się trzyma.

Znajdź sprawdzone miejsce na zakupy

Gdzie najlepiej kupować artykuły ogrodnicze? Polecamy wspierać lokalne sklepy, gdzie sprzedawcy na pewno podzielą się swoją cenną wiedzą i pomogą Ci w podjęciu decyzji. Jeśli natomiast wolisz robić zakupy przez internet, to zajrzyj do sklepu Profesjonalne Nawadnianie, gdzie znajdziesz produkty o różnym zastosowaniu – w tym m.in. omawiane w tekście agrowłókniny (i to w kilku rodzajach, bo: agrowłókninę antychwastową, geowłókninę szarą, folię ściółkującą, agrowłókninę wiosenną i jesienno-zimową) - sprawdź na: https://profesjonalne-nawadnianie.pl/produkty/agrowlokniny/2-218. Zakupy w tym sklepie to dobry wybór zwłaszcza dla profesjonalnych plantatorów, ogrodników, rolników i instalatorów, ponieważ przedstawiciele tych zawodów mogą liczyć na dodatkowe zniżki.

Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie zapoznać się z opisem poszczególnych produktów.

(rup)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA