REKLAMA

„Moja Woda” – duże zainteresowanie programem. Zwiększona pula środków

Redakcja
26.08.2023
chat-icon 1

25 sierpnia 2023 roku minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas uroczystości w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosiła, że w związku z dużym zainteresowaniem Programem „Moja Woda” o kolejne 100 milionów złotych zostaje zwiększona pula środków na tę formę wsparcia.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Środki przeznaczone na program „Moja Woda” to obecnie aż 230 milionów złotych. Przypominamy, że pierwotnie kwota ta wynosiła 100 mln zł mniej (130 mln zł). Za pośrednictwem funduszy wojewódzkich można otrzymać do 6 tys. zł dotacji na utworzenie, na terenie swoich nieruchomości, systemów zatrzymywania wód opadowych.

Celem wprowadzenia programu „Moja Woda” jest pomoc w łagodzeniu skutków suszy i przeciwdziałaniu podtopieniom budynków w Polsce. Właściciele domów jednorodzinnych otrzymują dotację na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. W sierpniu 2023 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął nabór do trzeciej już edycji tego programu.

- W ramach trzeciej edycji programu Moja Woda, ogłoszonej na początku tego miesiąca, w samym województwie łódzkim złożono już prawie 1000 wniosków. Program na przydomową retencję cieszy się wielkim zainteresowaniem w całym kraju – powiedziała minister Anna Moskwa

Minister podczas spotkania w Łodzi przypomniała też, że Program „Moja Woda” ma również charakter edukacyjny, bowiem dzięki udziałowi w programie każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia poziomu retencji wody i tym samym przeciwdziałać skutkom suszy, a to jedno z kluczowych wyzwań ekologicznych.

Podczas spotkania Anna Moskwa przypomniała również, że ciągu ostatnich 30 lat Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazały łącznie ok. 80 mld zł na wsparcie ponad 670 tys. inwestycji oraz projektów edukacyjnych i badawczych, mających na celu m.in. obniżenie poziomu zanieczyszczeń, czynną ochronę rezerwatów, a także wymianę źródeł ciepła. Działalność Wojewódzkich Funduszy obejmuje także liczne działania angażujące społeczeństwo, które realizowane są w ramach ogólnopolskich programów, jak Czyste Powietrze czy Moja Woda.

(rpf) Źródło: NFOSiGW

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


ewa 27.08.2023

dla rolnikow tez to jest?

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA