fbpx

Citizen Lab: Michał Kołodziejczak szpiegowany Pegasusem

Napisał  Sty 25, 2022

Dwóch kolejnych Polaków zostało zidentyfikowanych jako ofiary włamań do telefonu przy użyciu oprogramowania Pegasus – donosi Associated Press. To lider AGROunii Michał Kołodziejczak oraz Tomasz Szwejgiert - współautor książki o polskich służbach specjalnych.

Citizen Lab informuje, że te dwa nazwiska poszerzają listę osób szpiegowanych przez polski rząd pochodzącym z Izraela oprogramowaniem Pegasus, przeznaczonym w założeniu do dbania o bezpieczeństwo narodowe. Wcześniej o „pozytywnym wyniku testu” na obecność Pegasusa informował prawnik Roman Giertych oraz poseł Krzysztof Brejza, były szef prezydenckiej kampanii wyborczej Rafala Trzaskowskiego.

Pegasus to narzędzie, które jest przeznaczone do użytku wyłącznie przeciwko przestępcom i terrorystom.

- Pod koniec grudnia badacze bezpieczeństwa z University of Toronto ustalili, że polski senator, polski prawnik i polski prokurator – wszyscy trzej krytycy rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość – zostali zhakowani za pomocą Pegaza NSO. Były to pierwsze potwierdzenia, że w kraju Unii Europejskiej zostało użyte narzędzie szeroko nadużywane na całym świecie przez represyjne rządy – informuje Associated Press

Z ustaleń Citizen Lab wynika, że 33-letni Michał Kołodziejczak, założyciel i lider AGROunii został ostał kilkakrotnie zhakowany w maju 2019 roku. Natomiast Tomasz Szajgiert został zhakowany 21 razy z Pegasusem od końca marca do czerwca 2019 roku.

- Włamania, które rozpoczęły się po tym, jak on i jego współpracownicy wysłali pytania do polskiego rządu dotyczące Kamińskiego – donosi Associated Press.

(rpf) pp / Źródło: Associated Press

Udostępnij:

9 komentarzy

 • roman
  Link do komentarza roman wtorek, 25 styczeń 2022 22:41

  Teraz bedą o tym pisać jak to kolejni znani mniej lub bardziej mają tego wirusa / pegasusa w telefonach

 • sebastian
  Link do komentarza sebastian wtorek, 25 styczeń 2022 22:29

  ajacoć wiem ale nie powiem.... albo dobra powiem : wszyscy ludzie w polsce Są pegasusem potraktowani , przyszło to komuś do głowy???? a te celebryty to wiedzą bo dali swoje telefony do skontrolowania na antyszpiegowską organizację ten citizenlab

 • Irek
  Link do komentarza Irek wtorek, 25 styczeń 2022 22:26

  CO TEN PIS jeszcze wymysłi to się w głowie nie miesci kontrola wzedize i cały czas

 • Pawełek
  Link do komentarza Pawełek wtorek, 25 styczeń 2022 22:16

  rosja stoi z armią u progu a oni się podniecają takimi pierdołami , jak Putin zacznie strzelać to się to wszystko okaże nieważne , czy pegasus agrounia i kołodziejczak są ważniejsze teraz niż grożba braku stabilności w regionie przez wojnę która wywoła zaraz rosja na ukrainie i bóg wie gdzie jeszcze ???????!!!!!

 • HONORATA
  Link do komentarza HONORATA wtorek, 25 styczeń 2022 22:00

  Tak i zaraz będą prosić o azyl polityczny w Rosji bo tm ich nie dosięgnie pegasus, agrounia i michał kołodziejczak takie tajemnice tam mają u sołtysa że jarek założył im pluskwę, to sa jaja jakieś normalnie i cykr ;-)))))))

 • robson
  Link do komentarza robson wtorek, 25 styczeń 2022 21:57

  przecie nas wSZYstkich kontroluje wzedize i wszystkim co sie da , w tych czasch to zaden problem czym sie podniecać??? A tak naprawde tak sobie mysle ilu polityków chciałoby aby wyszło na jaw ze są szpieoani??? czekam na info ze Zenek miał pegasusa w telefonie hehehe

 • bonzoman
  Link do komentarza bonzoman wtorek, 25 styczeń 2022 21:54

  mają ponoć az czterdziesci "inwigilowań" w tym zakupionym przez PIS pakiecie Pegasus więc teraz do końca roku co dwa tygodnie będziemy się dowiadywać koo szpiegowali , przedszkole i tyle a prawdziwe probelmy idą pod dywan!!!!

 • bartosz
  Link do komentarza bartosz wtorek, 25 styczeń 2022 21:26

  A TAK NAPrawdę to jest wogóle potrzebny jakiś program pegasus czy inny wielki szpiegowski jak pełno aplikacji i programów które robią to samo już nie mówiąc o tym że wszysko bez wyjątku jest rekjetronwane przez operatorów sieci komórkowej bo tak nakazuje prawo????? zwykly program dla ochrony dzieci w internecie to wszsytko potrafi

 • farmer
  Link do komentarza farmer wtorek, 25 styczeń 2022 20:43

  o kurde, ale teraz będzie krzyczeć

Skomentuj