REKLAMA

Warszawa zablokowana przez rolników

Redakcja
27.02.2024
chat-icon 0

Rolnicy pojawili się dziś tłumnie w Warszawie. Od wczesnego rana do stolicy przyjeżdżały autobusy z chcącymi wyrazić swoje niezadowolenie w formie przemarszu przez stolicę.

REKLAMA

Przed wyruszeniem w drogę przez Warszawę protestujący odśpiewali rotę. Szacuje się, że do stolicy przyjechało dziś około 10 tysięcy osób. Na proteście nie pojawiły się masowo ciągniki oraz inne pojazdy rolnicze. Symbolicznie był to jeden traktor na czele kolumny.

Po przejściu przez centrum miasta, rolnicy przeszli pod sejm, gdzie odbywa się spotkanie z Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Przed budynkiem sejmu na czas protestu ustawiono bariery ochronne.

Następnie protestujący rolnicy przejdą pod kancelarię premiera, gdzie mają zamiar zatrzymać się. Liczą na spotkanie i rozmowę z przedstawicielem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z protestującymi rolnikami pod nieobecność premiera Donalda Tuska, będzie rozmawiać Jan Grabiec. Protestujący obrzucili jajkami budynek Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Interweniowała policja, w stronę funkcjonariuszy poleciały petardy.

Protestujący domagają się szybka reforma przepisów, w tym tych dotyczących tzw. zielonego ładu, rekompensaty strat oraz przywrócenia blokady oraz ceł na przywóz  produktów rolnych z Ukrainy.

Wiadomo, że Ukraina potrzebuje wsparcia i nie podważają tego faktu protestujący dziś w Warszawie, jak i w całym kraju rolnicy. Uważają oni, że można też ponieść solidarnie jakieś koszty związane z pomocą walczącemu z najeźdźcą kraju, ale nie może być tak, że ceną jest nawet upadek polskiego rolnictwa, które nie jest w stanie konkurować z napływem produktów wytworzonych bez żadnych obostrzeń i poza kontrolą – a to rzeczywistość z jaką muszą sobie obecnie radzić polscy rolnicy.

Przez rolnicze protesty w Warszawie są dziś bardzo duże problemy z korkami. W wielu miejscach mieszkańcy stolicy musieli stać o wiele dłużej w i tak na co dzień mocno zakorkowanej stolicy.

(rpf)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA