REKLAMA

Wypadki rolnicze: Nie żyje mężczyzna uderzony przez belę siana spadającą z przyczepy

Podczas pracy w gospodarstwie rolnym trzeba nieustannie zachowywać szczególną ostrożność, bowiem konsekwencje niektórych działań mogą nieoczekiwanie zamienić się w tragedię.

Redakcja 05.06.2023 chat-icon1

REKLAMA

Wypadki przy pracy w rolnictwie to niestety dość często opisywane przez nas zdarzenia. Sytuacja, która miała miejsce w miejscowości Chludnie (województwo podlaskie, powiat kolneński, gmina Mały Płock) to przede wszystkim bieg wydarzeń, który można sobie wyobrazić zmieniając koło w załadowanej przyczepie.

Podczas prac polowych dwóch mężczyzn postanowiło wymienić uszkodzone koło w przyczepie na której przewozili  bele siana. Jak relacjonuje świadek zdarzenia, w pewnym momencie przyczepa przechyliła się, a kilka bel siana z niej spadło. Jedna z nich uderzyła w mężczyznę, który stracił przytomność, uderzenie było tak silne, że spowodowało u niego zatrzymanie krążenia.

O godzinie 16:26 zastępy z JRG Kolno oraz OSP KSRG Mały Płock zostały zadysponowane do zdarzenia w miejscowości Chludnie, gmina Mały Płock. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na piaszczystej drodze gminnej stoi ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami przewożącymi bele siana

- relacjonuje mł. bryg. Mariusz Mieczkowski
2023-06-02 Chludnie / KP PSP Kolno

Przy drugiej przyczepie, która była przechylona na lewy bok, leżały na drodze bele oraz mężczyzna nie dający oznak życia. Na miejscu zdarzenia  pojawiła się też Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzący medyczne czynności ratunkowe. Niestety poszkodowany w wypadku mężczyzna zmarł.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia  zastępów polegały na zabezpieczeniu je oraz wyznaczyli lądowisko dla śmigłowca LPR, koordynując jego lądowanie.

(rpf) Źródło: KP PSP Kolno


REKLAMA

Polecane

Gaz propan niezastąpiony w polskim rolnictwie

Technika rolnicza

Wartość sprawdzonych części do maszyn rolniczych: Bezpieczeństwo i efektywność

Technika rolnicza
REKLAMA

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


bartosz 05.06.2023

prawdziwa tragedia i szkoda faceta , pewnie nie chcieli z pola zjeżdżać tylko zrobić wymianę koła na miejscu... niech pierwszy rzuci kamień ten który tak nie ryzykuje czasem...

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA