REKLAMA

432 ogniska grypy ptaków u drobiu w Europie. Najwięcej we Francji

W chwili obecnej w Europie odnotowuje się znaczącą liczbę zachorowań na wysoce zjadliwą grypę ptaków u drobiu, jak również i u ptaków dzikich. Z łącznej liczby 432 wszystkich ognisk w Europie, aż 367 wystąpiło we Francji.

fotolia
8 lutego 2021 chat-icon0

REKLAMA
Najwięcej ognisk HPAI u drobiu jest aktualnie we Francji, natomiast u dzikiego ptactwa najwięcej przypadków tej choroby stwierdzono w Niemczech i w Danii. W wielu państwach członkowskich UE występują pojedyncze przypadki grypy ptaków.

Sytuacja epizootyczna w poszczególnych państwach w okresie od 1stycznia do 4 lutego 2021 roku przedstawia się następująco:

KRAJ

REKLAMA
LICZBA OGNISK HPAI
U DROBIU

LICZBA PRZYPADKÓW HPAI U PTAKÓW DZIKICH

Francja

367

REKLAMA
2

Niemcy

26

86

REKLAMA
Polska

16

5

Węgry

REKLAMA
6

1

Niderlandy

1

REKLAMA
0

Szwecja

3

2

REKLAMA
Dania

1

19

Finlandia

REKLAMA
0

1

Litwa

1

REKLAMA
3

Belgia

1

4

REKLAMA
Czechy

2

3

Słowacja

REKLAMA
1

2

Bułgaria

1

REKLAMA
0

Rumunia

1

7

REKLAMA
Włochy

1

2

Hiszpania

REKLAMA
0

1

Irlandia

0

REKLAMA
9

Irlandia Północna

2

1

REKLAMA
Wielka Brytania

0

0

Norwegia

REKLAMA
0

5

Ukraina

2

REKLAMA
0


(rzw) jp / Źródło: GIW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Wypadek przy pracy w rolnictwie – poszkodowany 17-latek pracujący w polu

Redakcja 7 czerwca 2023 chat-icon1

43-letni mężczyzna wraz z 17-latkiem prowadzili prace związane z sianokosami na jednym z pól w Chojnowie (województwo mazowieckie, powiat żuromiński, gmina Kluczbork-Osada). W czasie kiedy 43-latek poszedł do ciągnika aby go uruchomić, maszyna do obracania siana zraniła poważnie 17-latka – poszarpała jego klatkę piersiową i nogę. Służby relacjonujące to zdarzenie oceniają, że młody rolnik stał zbyt blisko urządzenia w trakcie jego uruchamiana. Informacje o wypadku podał Tygodnik Ciechanowski.

Wypadki rolnicze: Nie żyje mężczyzna uderzony przez belę siana spadającą z przyczepy

Redakcja 5 czerwca 2023 chat-icon1

Wypadki przy pracy w rolnictwie to niestety dość często opisywane przez nas zdarzenia. Sytuacja, która miała miejsce w miejscowości Chludnie (województwo podlaskie, powiat kolneński, gmina Mały Płock) to przede wszystkim bieg wydarzeń, który można sobie wyobrazić zmieniając koło w załadowanej przyczepie.

Podczas prac polowych dwóch mężczyzn postanowiło wymienić uszkodzone koło w przyczepie na której przewozili  bele siana. Jak relacjonuje świadek zdarzenia, w pewnym momencie przyczepa przechyliła się, a kilka bel siana z niej spadło. Jedna z nich uderzyła w mężczyznę, który stracił przytomność, uderzenie było tak silne, że spowodowało u niego zatrzymanie krążenia.