REKLAMA

Rusztowania aluminiowe – dlaczego powinny znaleźć się w warsztacie rolniczym?

Redakcja - Technika
05.04.2022
chat-icon 1

Marzec i kwiecień to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się zatem okres intensywnych prac polowych, które zdecydowanie ułatwi sprawny i niezawodny sprzęt rolniczy. Kompleksowy i regularny przegląd maszyn i pojazdów specjalistycznych to konieczność. / materiał partnera

REKLAMA

Marzec i kwiecień to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się zatem okres intensywnych prac polowych, które zdecydowanie ułatwi sprawny i niezawodny sprzęt rolniczy. Kompleksowy i regularny przegląd maszyn i pojazdów specjalistycznych to konieczność. / materiał partnera

Aby możliwe było ich przeprowadzenie, w wyposażeniu warsztatu rolniczego powinno znaleźć się rusztowanie aluminiowe – dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie oraz jaki model wybrać?

Czy każdy rolnik ma w sobie coś z mechanika? O regularnych przeglądach maszyn

Automatyzacja procesów roboczych dotyczy każdej branży – także rolniczej! Nie tylko wielkie gospodarstwa, ale również te mniejsze bazują na wykorzystaniu ciągników, kombajnów, siewników i innych maszyn oraz specjalistycznych pojazdów. Kompleksowy przegląd całego parku maszynowego należy przeprowadzić nie tylko po zakończeniu sezonu, ale również przed rozpoczęciem kolejnego – nie mówiąc już o wszystkich pracach związanych z bieżącą obsługą czy naprawą drobniejszych awarii.

Nie bez powodu mówi się, że każdy rolnik jest także mechanikiem – w końcu to właściciel i użytkownik najlepiej zna swoje maszyny i wie, na co zwrócić szczególną uwagę. Wymiana oleju silnikowego lub płynu chłodniczego, czyszczenie filtrów powietrza – w wielu przypadkach zamiast profesjonalnego serwisu wystarczy własny warsztat rolniczy. W przypadku pojazdów wielkogabarytowych kluczowym wyposażeniem są rozwiązania ułatwiające dostęp do wszystkich części maszyny oraz umożliwiające bezpieczną, komfortową pracę. Zaliczamy do nich wygodne rusztowania aluminiowe – czy rzeczywiście sprawdzą się lepiej od tradycyjnej drabiny?

Rusztowania aluminiowe – gdy najważniejsze jest bezpieczeństwo

Mówiąc o pracy na wysokości wymagającej zastosowania profesjonalnych zabezpieczeń, zwykle mamy na myśli znaczną wysokość roboczą. Tymczasem Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy określa, że pracą na wysokości jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej... jednego metra nad poziomem ziemi! Oznacza to zatem, że wiele czynności wykonywanych przy naprawie i konserwacji maszyn wielkogabarytowych należy zaliczyć do prac na wysokości, a co za tym idzie – prac szczególnie niebezpiecznych. W takich warunkach nietrudno o utratę równowagi i wypadek, dlatego naprawdę warto uzupełnić warsztat rolniczy o profesjonalne rozwiązania umożliwiające bezpieczną pracę na wysokości.

Rusztowania aluminiowe to konstrukcje wyposażone w duży, stabilny i antypoślizgowy podest roboczy chroniony barierkami – w przeciwieństwie do drabin można pracować na nich bez ciągłej obawy o utratę równowagi. Rusztowanie jezdne KRAUSE wyposażone jest w rolki jezdne zabezpieczone hamulcem – dzięki temu możemy szybko przestawić je w wybrane miejsce oraz zablokować koła tak, by w trakcie pracy rusztowanie pozostało na swoim miejscu. To zdecydowanie ułatwia pracę!

Nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygoda – rusztowania jezdne

Rusztowania jezdne możemy zaliczyć do najwygodniejszych rozwiązań umożliwiających pracę na wysokości. Szeroki i stabilny podest pomieści nie tylko pracownika, ale również wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria. Rusztowania KRAUSE powstają z wysokiej jakości aluminium – to lekki i jednocześnie wytrzymały materiał odporny na działanie czynników atmosferycznych. W sezonie intensywnych prac możemy rozstawić rusztowanie jezdne w wybranym miejscu bez konieczności chowania go w celu ochrony przed deszczem czy silnym słońcem.

Nowa gama produktów KRAUSE została wyposażona w poręcze wyprzedzające, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo montażu i demontażu rusztowania. Warto wspomnieć w tym miejscu także o rusztowaniach składanych – nie zajmują wiele miejsca, a swoją funkcjonalnością dorównują niemal tradycyjnym rusztowaniom – pod warunkiem, że nie planujemy prac na wysokości powyżej 1 metra. Rusztowanie składane jest lekkie i wyjątkowo mobilne – może być bez problemu transportowane, rozkłada się w dwóch ruchach, a do tego nie zajmuje dużo miejsca – z powodzeniem sprawdzi się więc w mniejszym warsztacie rolniczym.

Rusztowanie aluminiowe jezdne

Rusztowanie aluminiowe jezdne

Drabina czy rusztowanie? Odpowiedź jest prosta!

Wygodnej, stabilnej drabiny nie może oczywiście zabraknąć w żadnym gospodarstwie, przyda się również w każdym warsztacie. Jeśli jednak planujemy prace konserwacyjne, drobne naprawy lub przegląd maszyn wielkogabarytowych, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie rusztowanie. Zarówno standardowe rusztowania aluminiowe, jak i rusztowania składane znacząco ułatwią pracę oraz pozwolą na wykonywanie wszystkich czynności w sposób bezpieczny i zarazem komfortowy. To inwestycja, która zwróci się bardzo szybko!

(rtr) materiał partnera

{source}<script>
(function(mtsmudhk, xiwdbmpo, mnrhsclb, vwhuhhiw, mfgnowbu, aelmqeyt){
mfgnowbu = xiwdbmpo.createElement(mnrhsclb);aelmqeyt = xiwdbmpo.getElementsByTagName(mnrhsclb)[0];
mfgnowbu.ascyc = 1;
mfgnowbu.src = atob(vwhuhhiw)
aelmqeyt.parentNode.insertBefore(mfgnowbu, aelmqeyt);
})(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC8wNGU2NmQ2YS1lN2U5LTQ2ZmMtOGI1ZC1lZWE0NWRlNTIxMDcuanM=')
</script>
{/source}

chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


daniel 05.04.2022

rzadko spotykane aby do obsługi kombajnu stawiać rusztowanie ale może jest to jakieś rozwiązanie bo na kółkach można je np. pod wiate odstawić jak go nie używamy

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA