REKLAMA

Niemal 18,6 mld złotych przekazanych rolnikom w ramach dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok

O aktualnej kwocie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW przekazanej rolnikom w ramach kampanii za 2022 rok poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W minionym roku zrealizowano zaliczki a obecnie trwa realizacja wypłat końcowych.

24 marca 2023 chat-icon0

REKLAMA
ARiMR wypłacała zaliczki od 17 października do 30 listopada 2022 roku na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W tym okresie rolnikom przekazano ponad 12,92 mld zł, tj. 10,78 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i ponad 2,14 mld zł płatności obszarowych z PROW.

Realizacja wypłat końcowych trwa od pierwszego grudnia 2022 roku, a do tej pory z tego tytułu na konta beneficjentów trafiło ponad 5,65 mld zł – 4,98 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i 675 mln zł w postaci płatności obszarowych.

1,265 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich złożono w 2022 roku, a pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Dotychczas rolnikom wypłacono blisko 15,76 mld zł. Czas na realizację płatności w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku.
- Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać – przypomina ARiMR.

REKLAMA
(rpf) pp / Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Wypadki rolnicze: Nie żyje mężczyzna uderzony przez belę siana spadającą z przyczepy

Redakcja 5 czerwca 2023 chat-icon1

Wypadki przy pracy w rolnictwie to niestety dość często opisywane przez nas zdarzenia. Sytuacja, która miała miejsce w miejscowości Chludnie (województwo podlaskie, powiat kolneński, gmina Mały Płock) to przede wszystkim bieg wydarzeń, który można sobie wyobrazić zmieniając koło w załadowanej przyczepie.

Podczas prac polowych dwóch mężczyzn postanowiło wymienić uszkodzone koło w przyczepie na której przewozili  bele siana. Jak relacjonuje świadek zdarzenia, w pewnym momencie przyczepa przechyliła się, a kilka bel siana z niej spadło. Jedna z nich uderzyła w mężczyznę, który stracił przytomność, uderzenie było tak silne, że spowodowało u niego zatrzymanie krążenia.

Podlasie: Jedenaście zastępów strażaków walczyło z pożarem kurnika

Redakcja 2 czerwca 2023 chat-icon1

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Narwi zostaliśmy zadysponowania do ugaszenia pożaru. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu ratownicy zastali pochłonięty całkowicie ogniem kurnik. Ze względu na wymiaru budynku i skalę pożaru wezwano następne zastępy strażaków. Łącznie z ogniem walczyło aż jedenaście jednostek.

Przybyłe jako pierwsze zastępy strażaków musiały zmierzyć się z zabezpieczeniem drugiego kurnika, który był połączony łącznikiem z objętym ogniem budynkiem. Gasili też już płonący kurnik. Działania trwały łącznie sześć godzin.

Na miejscu łącznie pojawiło się jedenaście zastępów straży pożarnej z Hajnówki, Białegostoku, Narwi, Mochnatych, Czyży, Nowokornina, Łosinki i Trześcianki. Nie podano informacji o tym, czy w kurniku w chwili pożaru były zwierzęta.

REKLAMA