REKLAMA

SOLARIS „Szmaragdy i diamenty” oraz inne hity!

Redakcja - Rozrywka
10.03.2016
chat-icon 0

Dzisiaj prezentujemy utwór „Szmaragdy i diamenty” zespołu Solaris z Zamościa. To jeden z ulubionych wykonawców, chętnie słuchany przez miłośników muzyki disco polo.

REKLAMA

Dzisiaj prezentujemy utwór „Szmaragdy i diamenty” zespołu Solaris z Zamościa. To jeden z ulubionych wykonawców, chętnie słuchany przez miłośników muzyki disco polo.

Ta założona w 1990 roku przez Piotra Wójcika grupa tworzy pomiędzy muzyką dyskotekową, a muzyką pop, którą śmiało można określić jako muzykę taneczną disco-dance.


Dorobek zespołu to osiem płyt, z piosenkami śpiewanymi od lat w całej Polsce, przebojów jest wiele, są to m.in.: 

Samotność jak zły sen, Nie chcę ciebie stracić, Martwe słowa, Zabawa trwa, Ściągaj ubranie, Wracaj wracaj itd...

Ostatnie lata to przebój „Szmaragdy i diamenty”, z którymi chyba najbardziej grupa jest kojarzona - zwłaszcza w grupie młodszych fanów. „Szmaragdy i diamenty” to również tytuł albumu z przebojem o tej samej nazwie. Został on wydany w 2008 roku wydanego w 2008 roku, a inne przeboje z tej płyty zostały wykorzstane jako podkład muzyczny w serialach telewizyjnych TVP. Utwór „I już zawsze tak będzie" pojawił się w jednym z odcinków „M jak Miłość", natomiast piosenka "Baj baj baj" w serialu „Londyńczycy”.  

Czekamy na kolejne hity!

Aktualizacja 04.03.2023

Syn Marka Romanowskiego z zespołu Solaris skatowany na śmierć przez rówieśników

NIestety stała się ogromna tragedia, bowiem skatowany na śmierć przez rówieśników został skatowany 16-letni Eryk - syn nieżyjącego już jednego z muzyków zespołu Marka Romanowskiego. 28 lutego 2023 roku w biały dzień chłopak szedł na przystanek autobusowy przez jeden z parków w Zamościu, wtedy został zaatakowany i pobity przez swoich rówieśników, którzy brutalnie go pobili, po czym pozostawili i uciekli. Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się policja i pogotowie wezwane przez świadków zdarzenia. Niestety na ratunek nie było szans, a Eryk zmarł. Sprawa śmierci 16-letniego chłopaka wzbudziła oburzenie w całym kraju, a w Zamościu odbyły się marsze protestu przeciw przemocy, której efektem w tym przypadku jest bezsensowna śmierć młodego człowieka mającego przed sobą całe życie...

Całe to zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringy miejskiego, co pomogło szybko zatrzymać podejrzanych o pobicie, z których troje miało 16 lat, wśród nich dziewczyna oraz 17-latek.

Na profilu internetowym zespołu w social mediach możemy przeczytać: Kochani… Z wielkim bólem żalem i niedowierzaniem informujemy o pogrzebie śp. Eryka Romanowskiego. Był on synem śp. Marka, który kiedyś był członkiem zespołu Solaris. Składamy najszczersze kondolencje Iwonie i całej rodzinie zamordowanego bestialsko Eryka. Mamy nadzieję, że winni zostaną ukarani, adekwatnie do uczynionego czynu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

(rro)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA