REKLAMA

Ciągniki Crystal – prosta konstrukcja w dobrej cenie

Firma CRYSTAL ORION, podobie jak wielu innych producentów ciągników rolniczych, odnotowuje z każdym rokiem wzrost sprzedaży ciągników o mocy od 136 do 270 KM. Producent z Sieradza swoje traktory i części zamienne sprzedaje w wielu krajach Europy.

Crystal Traktor
27 kwietnia 2016 chat-icon0

REKLAMA

Jak podaje producent, ciągniki tej firmy cechują się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, zapewniającymi dużą efektywność i ekonomię pracy przy zachowaniu najwyższych norm ochrony środowiska.

Przyjrzyjmy się zatem dostępnym opcjom wyposażenia:

standardowe:

 • system kontroli skrzyni biegów

 • prędkościomierz

 • display wskazujący kierunek jazdy i pozycję załączonego podbiegu

 • REKLAMA
  system samokontroli określający kody błędów

 • hydraulika w systemie Bosch z elektrohydrauliczną regulacją pracy EHR

 • tylny trzypunktowy układ zawieszenia o udźwigu od 6 do 10 ton typu Walterscheid

 • automatycznie zatrzaskowy zaczep transportowy z płynną regulacją wysokości położenia

 • REKLAMA
  zaczep rolniczy dolny typu Pitton Fix

 • hamulce tarczowe mokre na tylne koła i pośrednio na przednie

 • komfortowa kabina ogrzewana, klimatyzowana

opcjonalne:

 • hamulce do przyczep z układem hamulcowym hydraulicznym

 • REKLAMA
  zaczep rolniczy dolny typu hitch

 • przednia oś resorowana hydraulicznie

 • niezależny układ hamulcowy na cztery koła

 • kabina z amortyzacją hydrauliczną i boczne siedzenie dla pasażera

REKLAMA
 

Traktory ORION wyposażone są w silniki z systemem Common Rail, które cechuje bardzo niska emisja spalin, spełniającą normy EURO III, niskie zużycie paliwa oraz bardzo dużą żywotność i niezawodność.

Producent zapewnia, że skrzynia biegów zapewnia bardzo wysoką funkcjonalność oraz efektywność pracy ciągnika. Posiada 36 lub 40 przełożeń do przodu i 12 lub 40 do tyłu. Może poruszać się w przedziale od 0,3 do 50 km/h.

Ciągnik wyposażony został w system Power Shuttle, który pozwala na trzy lub czterokrotną zmianę biegów pod obciążeniem oraz zmianę kierunku jazdy bez użycia pedału sprzęgła. Został on także wyposażony w reduktor biegów pełzających, dzięki któremu możemy uzyskiwać bardzo małe prędkości. Crystal to niewątpliwie nowoczesna technika rolnicza, która jest dostępna w przystepnej cenie i w przyzwoitej jakości.

(rtr)


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Grypa ptaków – pierwszy przypadek wirusa w historii brazylijskiego drobiarstwa

Super Visor 21 maja 2023 chat-icon2

Agencja Reuters donosie, że wirus grypy ptaków u dzikiego ptactwa został potwierdzony przez władze Brazylii, największego na świecie eksportera drobiu. Jest to pierwsze takie zdarzenie w historii brazylijskiego drobiarstwa.

O wykryciu wysoce zjadliwego wirusa podtypu H5N1 u dwóch ptaków morskich na wybrzeżu południowo-wschodniego stanu Espirito Santo poinformowało brazylijskie Ministerstwo Rolnictwa.

Sprawa jest na tyle poważna, że odniósł się do niej Rząd Brazylii, który oczekuje, że kraj ten nadal będzie mieć status wolnego od HPAI, bowiem przypadki u dzikiego ptactwa „nie powinny skutkować wprowadzeniem zakazu importu brazylijskich produktów drobiowych zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH)”. Status Brazylii „jako kraju wolnego od HPAI” nie został naruszony ponieważ zakażenie HPAI nie dotyczy stad drobiu. 

Ameryka Południowa zmaga się z wirusem grypy ptaków już od końca 2022 roku, ale branża drobiarska skoncentrował

REKLAMA

Pocisk artyleryjski odkryty podczas porządkowania stodoły

Redakcja 30 maja 2023 chat-icon0

22 maja 2023 roku do policjantów wpłynęło zgłoszenie od jednego z mieszkańców Podlesia Dębowego (województwo małopolskie, powiat tarnowski, gmina Żabno), który porządkując pomieszczenie gospodarcze zauważył bombę.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że leżała ona na stercie złomu wśród innych metalowych i niemetalowych przedmiotów wykorzystywanych przed laty w gospodarstwie. Na miejsce zgłoszenia skierowani zostali specjaliści z patrolu minersko-pirotechnicznego, którzy zidentyfikowali przedmiot jako niewybuch pocisku artyleryjskiego kalibru 75 mm, w stodole znajdowały się też szczątki drugiego pocisku. Skorodowany mocno pocisk leżał na elementach metalowych składowanych w stodole.

- W związku z tym powiadomiono patrol saperski 21 Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze przyjechali dzisiaj przed południem i zabezpieczyli niewybuchy, które zostaną zneutralizowane na poligonie wojskowym – informuje

REKLAMA