REKLAMA

Komisja Europejska zdecydowała o wsparciu dla producentów kalafiorów i brokułów


Producenci warzyw zostali szczególnie dotknięci w związku z ograniczeniami na rynku rolnym, które spowodowała agresja wojna na Ukrainie.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

To właśnie dla nich każda informacja o pomocy jest istotna ze względu na zagrożenie utraty płynności finansowej. 16 listopada 2023 roku Komisja Europejska poinformowała o wydaniu decyzji o zgodności ze wspólnym rynkiem programu pomocy dla poszkodowanych producentów kalafiorów i brokułów.

1250 zł na jeden hektar uprawy brokułów lub kalafiorów to wysokość pomocy dla producenta rolnego, któremu odmówiono odbioru pełnej ilości zakontraktowanych wcześniej produktów rolnych.

Aby wyliczyć powierzchnię uprawy objętą pomocą należy przyjąć iloraz nieodebranych kalafiorów oraz brokułów i średniego plonu, według danych opublikowanych za 2021 rok przez Główny Urząd Statystyczny.

Na podstawie wniosku złożonego przez producenta rolnego złożonego do 30 października 2023 roku, o przyznaniu pomocy zdecyduje kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

(rup) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


rafał 20.11.2023

najlepiej to żeby ten rynek sam się regulował bez żadnych dopłat i kar itp

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA