REKLAMA

Największa w Europie Plenerowa Wystawa Rolnicza

Redakcja - Technika
05.08.2016
chat-icon 0

Przed nami osiemnasta edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW, która organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 23-26 września w Bednarach koło Poznania.

PIGMiUR
REKLAMA

Przed nami osiemnasta edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW, która organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 23-26 września w Bednarach koło Poznania.

AGRO SHOW od lat postrzegane jest przez branżę jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych polskich oraz zagranicznych marek.

Podczas 4 dni Wystawy rolnicy przybywający do Bednar będą mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Ponadto będą mogli spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji oraz agencji związanych z branżą rolniczą. Jesteśmy naprawdę dumni z faktu, że przestrzeni lat AGRO SHOW stało się ważną platformą do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń. Podczas każdej kolejnej edycji wprowadzamy wiele ulepszeń i nowości po to, aby wszyscy zwiedzający mogli znaleźć tutaj coś dla siebie.

PREZENTACJA MASZYN PODCZAS PRACY

Spośród innych wystaw branżowych AGRO SHOW wyróżnia przede wszystkim otwarta przestrzeń - 120 ha na terenie lotniska Bednary - która daje niemal nieograniczone możliwości prezentacji maszyn. Do dyspozycji mamy aż 150 tys. m

2

powierzchni wystawienniczej! Naszym wystawcom proponujemy nie tylko pokazanie maszyn i urządzeń rolniczych na standardowych stoiskach, ale również zaprezentowanie ich podczas pracy.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jako pierwsza w Polsce wprowadziła pokazy maszyn w akcji na wolnym powietrzu. Bardzo szybko stały się one najbardziej widowiskowym elementem Wystawy, organizowanym cyklicznie.

Tylko tutaj można obejrzeć działające maszyny z wybranej grupy asortymentowej oraz samodzielnie przekonać się jak sprawdzają się w polu. Podczas AGRO SHOW organizowane są bowiem liczne ekspozycje pokazowe na poletkach i na specjalnie przygotowanym ringu. Fani nowinek technicznych i technologicznych co roku są zaskakiwani przez producentów maszyn, starających się w efektowny sposób pokazać działające maszyny i zorganizować dobre show, również z komentarzem moderatorów. Formuła pokazów i prezentacji maszyn z roku na rok jest udoskonalana.

POKAZY AGREGATÓW UPRAWOWO – SIEWNYCH

W tym roku będą miały miejsce pokazy agregatów uprawowo-siewnych. Każda prezentacja składać się będzie z dwóch części. Pierwsza odbędzie się na ringu, gdzie zgłoszone do pokazu maszyny zaprezentują się zwiedzającym. Ta część opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem. Następnie wszystkie agregaty uprawowo-siewne przejadą na niewielkie indywidualne poletka o wymiarach 20x100 m

2

i tam odbędzie się dalsza ich prezentacja. Tutaj każdy z zainteresowanych rolników będzie mógł indywidualnie dopytać o szczegóły maszyny, zobaczyć ją z bliska, obejrzeć rozwiązania techniczne, zobaczyć jak działa.

KONKURSY, SEMINARIA I AGRO DEBATA

Jako Izba od lat mocno stawiamy na edukację i szerzenie fachowej wiedzy branżowej. Podczas AGRO SHOW odbędą się finały organizowanych przez nas ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal” (V edycja) i „Młody Mechanik na Medal” (IV edycja), a także ciekawe seminaria skierowane do rolników.

W niedzielę 25 września odbędzie się cykl seminariów na temat zasad bezpieczeństwa. Tutaj oddzielne seminaria dla rolników organizujemy wspólnie z firmą SSAB. Będzie to kontynuacja Wioski Bezpieczeństwa, którą wspólnie organizowaliśmy w 2015 roku.

Okazją do dyskusji będzie również druga z cyklu „Agro Debata”, którą przygotowujemy razem z redakcją rolną TVP1. Tegoroczna Debata odbędzie się w sobotę 24 września i dotyczyć będzie optymalizacji produkcji w rolnictwie – uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. jak zmniejszać koszty i optymalizować produkcję. Tego samego dnia bezpośrednio po debacie pracownicy Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych z Poznania powiedzą o optymalizacji kosztów w prowadzeniu gospodarstwa.

AGRO SHOW - NAJWAŻNIEJSZE LICZBY:

- zorganizowana po raz pierwszy w 1999 roku

- co roku wystawia się tu ponad 800 firm, w tym 100 przedsiębiorstw z zagranicy

- w ciągu 4 dni Wystawę odwiedza około 150 tysięcy osób

- co roku rejestrujemy 400 autokarów grup zorganizowanych

- powierzchnia wystawiennicza wynosi ponad 150 tysięcy m

2

- cały obszar wystawy przekracza120 ha.

PATRONATY

Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Natomiast patronem medialnym wydarzenia będzie TVP1.

UDOGODNIENIA I ATRAKJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Jak co roku dla zwiedzających AGRO SHOW przygotowaliśmy udogodnienia i atrakcje, takie jak:

- nagrywany przez TVP1 na terenie Wystawy magazyn „TYDZIEŃ”,

- Strefa Juniora - plac zabaw dla dzieci,

- linie meleksowe kursujące po stałych trasach na terenie Wystawy,

- aplikacja mobilna,

- punkty informacyjne,

- mobilny bankomat,

- bezprzewodowy dostęp do internetu,

- AGRO SHOW Gra,

- bezpłatny parking,

- bezpłatny wstęp i katalog wystawy,

- i wiele innych.

LOKALIZACJA

Wystawa organizowana jest w miejscowości Bednary w gminie Pobiedziska.

To zaledwie 25 km od Poznania. Szybki dojazd dzięki autostradzie A2 i drodze ekspresowej S5.

Serdecznie zapraszamy na AGRO SHOW 2016!

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA